Jdi na obsah Jdi na menu
 


DŘEVOSTAVBA - 57. DEN - TOPENÍ

V Y T Á P Ě N Í

Vytápění jsme zvolili elektrické podlahové s řídícím systémem Devilink pro bezdrátové ovládání. Jedná se odporové kabely, tím odpadá elektrokotel. Jen poznamenám, že na parcele není plyn.

Co nás dovedlo k tomuto systému. Za prvé reference, známí to mají v domě. Za další jsme nechtěli systém, kterému nerozumíme a u kterého záleží především na kvalitní regulaci. Tím myslím, teplovodní podlahové vytápění, akumulační nádoba s elektropatronou, do toho napojený krb, soláry, a ještě to ohřívá TUV. Ještě nikdo nás nepřesvědčil, že opravdu ví co dělá. To, že to umí sestavit, ještě neznamená, že to umí naregulovat tak, aby to fungovalo správně a úsporně. No a nemluvě o investičních nákladech. Tento systém je jednoduchý, čitelný, k tomu máme samostatně krbová kamna, a samostatný ohřev TUV. Každá místnost se ovládá zvlášť z centrálního ovladače Devilink. Dodavatelem je firma ŠTORC ( www.storc.cz ) Jsme s nimi spokojeni. Sami si ještě oproti projektu spočítali ztráty a navrhli rozteče. Montáž trvala jeden den. Ještě další den bude trvat kompletace čidel, ale to až bude vymalováno. A ted to hlavní, cena je: 151.000,- .... což je opravdu silný argument :-)

Firma Štorc nám i jako subdodávku dodala provedení anhydritových podlah vč. tepelné izolace. Jeden položili polystyreny, druhý den natahali dráty, třetí den se lilo. Super :-) Cena za litou podlahu vč. polystyrenu 130.000,-

Tuto firmu doporučujeme, vědí co dělají a ke klientovi se chovají velmi dobře.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro laika (mě) něco neuvěřitelného...

(janina, 14. 11. 2011 14:56)

stydím se, že jsem se ještě na stavbě nebyla podívat, ale budiž mi přičteno k dobru, že alespoň sleduji stav na fotografiích :-)
vypadá to úžasně, jste borci
barvy super a už se těším, jak se projdu po teplé podlaze.... (doufám)

i matejda to kontroluje

(dasa, 8. 11. 2011 14:09)

kdyz to kontroluje i matejda - jak jsem videla na jedne z fotek - bude to urcite vse v poradku!!!
uz se tesim na dalsi fotky a hlavne na nektere jiz s nabytkem.