Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuze

D I S K U Z E

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Prořez a nepoužitelné zbytky

(Nikola, 11. 3. 2013 21:11)

Dobrý den,
na tento dotaz Vám bohužel neumím odpovědět. Tím, že nám celou dřevěnou konstrukci dodávala firma, která se zabývá přímo výrobou dřevěných konstrukcí, jsme toto neřešili.
Děkuji za pochopení

Opravdu zdařilé a velmi vkusné bydlení

(Yvona, 11. 3. 2013 12:08)

Dobrý den,
jsme mladá rodina a chceme si v blízké době pořídit vlastní bydlení. Jelikož nikdo z nás není ručně zdatný, rádi bychom si nechali postavit dřevostavbu na klíč. Váš projekt i způsob práce se nám velmi líbil. Vycházíme z toho, že Vaše firma nabízí projekci, i realizaci stavby na klíč.
Ráda bych Vás poprosila o cenovou nabídku představovaného domu, včetně ident. interiéru - obkladů i vestavěné kuchyně.
Děkuji za nabídku
Přeji krásné a pohodové bydlení uprostřed přírody
Yvona Holzschuhová
yvuska25@yahoo.de

Re: Opravdu zdařilé a velmi vkusné bydlení

(Nikola, 11. 3. 2013 21:07)

Dobrý den,
děkuji za Vaši reakci. Ano, nabízíme jak projekci, tak i stavbu. A to jak stavbu na klíč, tak i službu stavebního koordinátora, pro klienty, kteří chtějí stavět svépomocí, ale potřebují s tím pomoci.
Na Váš email jsem Vám zaslala doplňující dotazy.
Děkuji

Rosný bod

(Radek, 27. 2. 2013 17:12)

Dobrý den, Váš dům je po všech stránkách moc povedený a svojí skladbou materiálů i mně nejbližší. Chci si postavit chatu k celoročnímu užívání a můj dotaz spočívá ve skladbě stěn, to je nekonečné téma a existuje tolik názorů, že se v tom člověk už ztrácí. Můj dotaz se týká rosného bodu, kde se ve vaší konstukci nachází, nemůže se stát, že se uvnitř sráží voda, popřípadě jakou minimální tloušťku musí mít konstrukce, bude stačit 120+40mm vaty?
Děkuji za odpověď a za tyto stánky.

rozpočet

(Vaňková, 18. 2. 2013 15:11)

Dobrý den,
děkuji za inspiraci načerpanou z Vašich stránek a prosím, byla by také možnost zaslat mi cenový rozpočet?
Předem děkuji a přeji hezký den,
petravankova@email.cz

Re: rozpočet

(Nikola, 20. 2. 2013 8:15)

Dobrý den,
děkuji za Váš komentář, a zasílám,
Nikola

dotaz

(Víťa, 14. 2. 2013 16:24)

Dobrý den, děkuji Vám za tuto stránku a myslím, že nejsem sám.
Prosím vás, jakou impregnaci a jaké nátěry jste používali na vnitřní a vnější úpravu dřeva. A jak často je budete muset opečovávat. A poté, zda byste mi mohla zaslat rozpočet s celkovými náklady.
Předem děkuji
wunejm@seznam.cz
Nejman

Re: dotaz

(Nikola, 20. 2. 2013 8:12)

Dobrý den,
nátěry byly součástí dodávky firmy Vazníky Sedlčany, takže přesný postup...jako kolik bylo nátěrů, jaké byly podkladní vrstvy, to bohužel nevím. Vím, že nátěry byly od firmy Fluger. Pokud by jste chtěl přesnější informace, můžete se obrátit přímo na p. Hořejšího ze Sedlčan, jistě Vám rád odpoví.
To jak často se to bude muset natírat nevíme, ale myslíme tak za 5-7let. Zatím jedeme druhou zimu a nevidím žádné opotřebení...nicméně to se uvidí až na jaře.
Děkuji za komentář a zasílám na email cenu domu.
Nikola

Dotaz

(Rosťa, 9. 2. 2013 20:41)

Dobrý den Nikolo,
Zvažujeme výstavbu dřevostavby.Ať už to bude Novatop nebo rámová k-ce,jistě bude difúzně otevřená a nebude na klíč. Proto by mě zajímalo, jako většinu ostatních rozpočet nebo cena jednotlivých subdodávek.
Dům se Vám povedl, jak po dispoziční tak estetické stránce.
Zajímala by mě také roční bilance vytápění, ale to si budeme muset ještě chvíli počkat.
rostislav.stastny@seznam.cz
Přeji příjemné bydlení
Šťastný

Re: Dotaz

(Nikola, 10. 2. 2013 22:43)

Dobrý den,
děkuji za Váš příspěvěk.
Výběr difúzně otevřené konstrukce považuji za správný.
Stavět dům pomocí subdodávek má své výhody i nevýhody. Výhodou je samozřejmě výrazné finanční ušetření, ovšem člověk tomu musí obětovat hodně času. Ne každý si to může dovolit, vzhledem k tomu, že chodí do práce. Také je potřeba dané problematice hodně rozumět a to jak po stránce teoretické, tak i praktické, aby jste mohl vyhodnotit, zda dané řešení či provedení, je správné či ne.
Proto když navrhuji klientům dům, kteří chtějí stavět svépomocí, je do projektu hodně „zatáhnu“ aby dané problematice porozuměli. Dále jim dělám na stavbě dozor.
Cenu Vám zasílám do mailu.

Zapomněla jsem

(Ilona Scordia , 6. 2. 2013 17:24)

Omlouvám se ještě e-mail: scordia@seznam.cz

dotaz

(Michal Šimonovský, 3. 2. 2013 13:29)

Dobrý den, Váš domeček se mi velice líbí. Bylo by možné zaslat ceny jednotlivých profesí pro představu a srovnání s naším plánovaným domem?
Moc děkujji a přeji pohodové bydlení.
M.Š.

Re: dotaz

(Nikola, 3. 2. 2013 13:55)

Dobrý den,
ano zašlu. Ale nemám na Vás email. Napište mi rovnou na tomkova@proamont.cz a já Vám odpovím,
pěkný den,

Dotaz od Michala

(Nikola, 3. 2. 2013 13:54)

Michal, 3. 2. 2013 12:36)

Moc díiky za velmi zajímavé, inspirující a detailní informace ohledně stavby.
Měl bych dotaz, jak je to ve Vaší dřevostavbě s akustikou a letním přehříváním?
Děkuji
Michal

Odpovědět
Re: poděkování
(Nikola, 3. 2. 2013 13:53)

Dobrý den Michale,
děkuji za pochvalu a za Váš dotaz. Jelikož je dotaz zajímavý předám ho do diskuze. Akustiky jsem se v dřevostavbě velmi obávala. I jsem byla v dřevostavbách, kde byla akustika opravdu mizerná. Snad nejdůležitějším faktorem u sádrokarotonů je způsob provedení. I malé štěrbinky mohou naprosto ovlivnit hodoty udávané výrobcem. Doporučila bych navštívit školení např. od Knaufu, kde se tato problematika řeší. A to z důvodu, aby jste mohl kontrolovat práci prováděcí firmy. Nicméně i tak jsem raději zvolila sádrokartony modré, tedy akustické, nejsou o tolik dražší.
Za další, nejsem si úplně jistá, zda bych já sama šla do dvoupatrové dřevostavby. Tam bych se obávala kročejové neprůzvučnosti.
Co se přehřívání týče, tak s tím problém vůbec nemáme. Izolace jsou velmi dostačující a co se týče přímého oslunění, tak v létě je slunce tak vysoko, že nám dovnitř nesvítí ( a kuchyňské-jižní okno stíní terasa ). A naopak v zimě, když je slunce nízko nám to dům krásně prohřeje.

Rozpočet

(Pečinka Miloš, 25. 1. 2013 23:13)

Dobry den, mam v planu take stavet,ale na drevostavbu jsem si do dnes netroufnul. Dnes jsem cetl Muj dum a vas web a zni to tak pomerne snadno. Mate velice hezky domecek. Chtel bych vas pozadat jestli by bylo mozne mi zaslat ceniky za jednotlive prace a kdyztak i celkovou cenu domu. Moc dekuji, muj email; milospecinka@gmail.com

Re: Rozpočet

(Nikola, 3. 2. 2013 9:09)

Dobrý den,
děkuji za Váš komentář. Ceníky Vám zašlu na email. Problematika "ceny domu" je velmi rozsáhlá. Řekla bych, že hlavním rozhodnutím je, zda stavět na klíč nebo tzv. svépomocí - v dnešní době je tím spíše myšleno subdodavatelsky. A to je samozřejmě závislé na tom, jaké má stavebník možnosti se do stavby zapojit. A to jak časově tak i svojí povahou. Pokud se rozhodne stavět subdodavatelsky, a nemá o stavebnictví příliš dobré povědomí, je nutné aby jeho projektant byl jeho nezávislým průvodcem. Aby ho naučil základní znalosti o stavbě, provedl trhem a vysvětlil mu základní výhody a nevýhody různých řešení. Aby se nakonec stavebník mohl dobře rozhodnout jakým směrem chce, aby se jeho dům vyvíjel.

Mail

(JardaH, 19. 12. 2012 6:33)

Omlouvám se, málem bych zapoměl. Můj mail: jaroslav-hora@seznam.cz.

Jěště jednou děkuji.

JardaH

Nádherné bydlení!

(JardaH, 19. 12. 2012 6:14)

Dobrý den.
V první řadě bych vám rád pochválil dům, je to krásná stavba. Má otázka je víceméně stejná, jako ostatní. Napiště mi prosím konečnou cenu domu. Na jaře bych rád začal stavět a pořád ještě nemám jasno jakým způspbem.

Moc děkuji a přeji heuké bydlení.

S podravem

JardaH

Stejne jako ostatni

(Popmar, 15. 11. 2012 22:00)

Dobry den,

stejne jako ostatni resim bytovou otazku a stejne jako ostatni by me zajimal rozpocet natakovy dum. Alespon priblizne. Muzete mi ho poslat, prosim?

komar@apolloclub.cz

Dekuji

Super!

(Jára, 31. 10. 2012 16:50)

Dobrý den,

krásné stránky. Můžete mi prosím zaslat na kolik Vás celá tato stavba vyšla? Můj email je j.koptis@seznam.cz. Děkuji :-)